David Oscarsons family

Za méně než deset let podnikatel David Oscarson vytvořil prestižní značku psacích potřeb, která je synonymem kvality, řemeslného zpracování a unikátního stylu. Pouze pomocí nejkvalitnějších materiálů a výrobních postupů vyzdvihl David Oscarson psací potřeby do pozice luxusních doplňků.

Vyzdvižením vyjímečných detailů a barev je každá limitovaná edice unikátní ruční prací. Pera jsou vyrobena z masivního stříbra, které jim dává zvláštní váhu a lesk. Každé pero prochází několika fázemi rytí známého pod pojmem „gilošování“ , tím vzniká výrazný dekorativní vzor. „Mohli bychom vytvářet vzory raznicí, ale tím by nebylo dosaženo nádherného lomu světla“, říká David Oscarson. Toto je pouze jeden z náročných výrobních kroků. Další unikátní vlastností pera jsou jejich bohaté, ohnivě zářící barvy. Zářivé barvy jsou vytvořené časově náročným procesem výroby smaltu. Začíná ručním mícháním směsi drceného skla, vody a oxidů kovu, která je pak tavena při 1000 stupních. Ochlazený kus je dále broušen a leštěn diamanty. Tento proces je opakován tak dlouho, dokud není dosaženo perfektního výsledku. Toto komplexní úsilí vyžaduje velkou zručnost a odbornou znalost řemeslníků, kteří vytváří jedinečné unikáty. Vzhledem k velkému množství práce potřebné na výrobu každého pera je výroba omezena, v týdnu je možno vyrobit pouze deset kusů.

Přestože se jedná o malou společnost, Oscarsonovy výrobky získaly mnoho ocenění z řad prestižních časopisů včetně Robb Report´s – ocenění „Nejlepší z nejlepších“ za kolekci Harvest Collection, dále za Pierrot a Pierrette a nejnovější ocenění obdržel za speciální edici osázenou diamanty Celestial Collection.

Bez ohledu na zdroj inspirace zachází Oscarson se všemi návrhy velice osobně. Přiznává, že jeho výtvory jsou investice, pouze však díky kvalitním materiálům a unikátní technologii, ale domnívá se, že každý kousek je dědictvím, které je možno předávat z generace na generaci. „Ale není to jen pero nebo věc“, říká Oscarson. Ralpf Waldo Emerson kdysi napsal: „ největším darem je část sebe sama“. Tak i dary jsou symboly vyjádření emocí, které by měly být sdíleny co nejčastěji.
tvorba www: Kraft Servis