VALHALA

valhala černá   valhala modrá   valhala červená  

Devátá kolekce v řadě David Oscarson, limitovaná edice psacích potřeb v pěti barevných variantách, každá je omezena na výrobu 88 kusů (včetně plnicího pera a kuličkového pera).

Od doby bronzové až do středověku byla vikingská mytologie náboženstvím Skandinávie. Dnes jsou legendy Vikingů přítomny ve všech kulturách díky jejich schopnosti cestovat a kořistit a tím zanechávají stín na tváři celé Evropy a světa. Nejznámějším prvkem vikingské kultury je runové písmo zvláštní tím, že se tesalo do kamene. Používalo se například k zapsání čarodějných formulí, byly jím popisovány náhrobní kameny, ale jsou známy i runami psané balady skaldů (severští potulní písničkáři). Vikingové byli národem, který žil především pro válku. Bojovníka, který padl v boji, podle severské mytologie odvezly krásné valkýry do Valhaly, kde se jedlo, pilo, hodovalo a cvičilo v boji, dokud nenastane konec světa.

Vikingové uznávali především bohy Odin, Thor a Frey.

Odin - otec bohů, bůh války, bůh poezie a moudrosti. Je mocný, ale proradný, někdy bývá zobrazován jako bůh vojáků. Obětoval své jedno oko, aby získal moc vědění a porozumění. Žil ve Valhale se svými ochočenými vlky Gerim a Frekim, osminohým koněm a ochočenými havrany, kteří za něj pozorovali svět. Shromažďoval zde slavné zabité bojovníky. Obávali se ho jak lidé, tak bohové. Jeho kopí Grungir nikdy neminulo cíl.

Thor - bůh hromu, Odinův syn. Chránil ostatní bohy a lidi pomocí kladiva jménem Mjollnir (což znamená blesk). Vikingové často nosili kolem krku amulety ve tvaru kladiva, které je měly ochraňovat. Jezdil v kočáře taženém dvěma ohromnými kozly. Vikingové věřili, že zvuk hromu je řinčení kol Thorova kočáru jedoucího po nebi.

Frey - bůh zdraví, bohatství, míru a přírody. Způsoboval, že svítilo slunce, padal déšť a dařilo se úrodě. Byl dvojčetem bohyně Freyi a jezdil v kočáře taženém kancem.

Kolekce zahrnuje tři úrovně gilošování a tři barvy průsvitné a neprůsvitné skloviny na každém kusu. Středověký design této kolekce vyžaduje tři samostatné etapy rytí. Celé tělo pero je třeba snížit na úroveň pozadí, takže obrys kamene vystupuje ve vysokém reliéfu. Vlny a vzor žuly jsou vyryty na povrch těla. Třetí etapa se týká rytí motivu hada.

Toto pero obdrželo certifikát nejlepšího pera této cenové kategorie.

valhala modrá

tvorba www: Kraft Servis