TREE OF LIFE

tree of life - černá   tree of life - modrá   tree of life - červená   tree of life - sv. modrá   tree of life - bílá  

Tree of Life – Strom života
Jedenáctá v řadě kolekcí David Oscarson vyráběná v pěti barevných variantách, každá je omezená na počet 88kusů (včetně plnicího pera a rolleru)
Strom života v různých formách je uznáván ve všech kulturách jako symbol nesmrtelnosti a věčného života. Strom má výjimečný význam v mysticko-náboženské praforměkterá vystupuje jako obraz při stvoření člověka. Vyjadřuje tvůrčí principy. Vyskytuje se ve všech kulturách a představuje strom života, v němž je ukryta celá moudrost a pravda, zašifrováno celé poznání. Setkáváme se s ním např. jako ústřední symbol v knihách židovských zákonů, v kabale, a v četných starých kulturách kde byl zvolen za symbol života, zákonů a stvoření.
V čínském bájesloví řezbářská práce stromu života líčí phoenix a draka – v čínském bájesloví drak často reprezentuje nesmrtelnost. Tam je také Taoist příběh stromu, který produkuje broskev každý tři tisíce roků. Jeden kdo jí ovoce přijme nesmrtelnost.
V Egyptském bájesloví, v systému devatera Heliopolis, byl první pár, Isis a Osiris, kteří se vynořili ze stromu akátu Saosis. Tento strom považovali Egypťané za strom života. Oni byli říkáni k se vynořili ze stromu akátu Saosis, který Egyptians zvažoval strom života, odkazovat se na to jak “strom ve kterém životě a smrt jsou uzavřeni”. Hodně pozdnější mýtus souvisí jak soubor zabil Osiris, vkládat jej do rakve a vytáčení to do Nil, rakev stávat se vložený v základě stromu tamarisk.

Ve skandinávském náboženství se jako Strom života jeví Yggrasil. V hebrejské bibli je odkaz na strom života v knize Genesis, v níž ovoce stromu dávají život Adamovi a Evě. Je třeba rozlišovat mezi tímto stromem a stromem poznání a dobra, který jim zakazoval ovoce jíst.

Kniha mormonů obsahuje podrobný popis snu proroka Lehi, v němž je Strom života projevem boží lásky pro celé lidstvo. Ovoce stromů představuje nesmrtelnost a věčný život, který Lehi chce pro sebe a svou rodinu.

Kolekce je vytvořena čtyřmi úrovněmi gilošování a třemi barvami průhledné a neprůhledné tvrdé skloviny na každém kusu. Celé tělo pera je sníženo až na úroveň pozadí, takže obrysy kořenů, větví a plodů vystupují ve výrazném reliéfu. Pozadí a vzor kůry je pak vyryt na povrch těla pera. Třetí a čtvrtá etapa rytí je posléze použita na vzor menších plodů a listů.

tree of life - bílá

tvorba www: Kraft Servis